Dobra kawa w biurze – sposób na motywowanie pracowników

Według analiz Food Research Institute 75% Polaków deklaruje, że pije kawę, a co druga osoba rozpoczyna dzień od filiżanki małej czarnej. To dobra informacja dla pracodawców – skoro kawa jest tak ważna dla większości pracowników, warto ją wykorzystać, aby odrobinę ich rozpieścić, a tym samym skutecznie zmotywować!

Kawa – nie tylko wśród pracowników umysłowych

Badania Food Research Institute wskazują, że połowa pracowników pije kawę w czasie pracy, a aż 45% osób uważa, że to właśnie kawa zapewnia im maksymalną produktywność.

Dla których grup zawodowych kawa jest najważniejsza?

Okazuje się, że po kawę sięgają najczęściej pracownicy gastronomii, naukowcy, przedstawiciele handlowi, marketingowcy, specjaliści PR oraz pisarze. To właśnie osoby, pracujące w tych zawodach, spożywają największe ilości kofeiny. Niemniej jednak niezależnie od tego, w jakiej branży działa firma, z pewnością wśród pracowników znajdzie się spore grono kawoszy – a dla takich osób brak dobrej kawy może być naprawdę dotkliwy. W efekcie może obniżać się ich produktywność, a motywacja do pracy może spadać. W końcu każdy, kto rozpoczyna dzień od mocnej kawy doskonale wie, że jej brak nie pozwala funkcjonować tak, jak każdego innego dnia.

Jaka kawa jest najlepsza dla pracowników?

Skoro aż tyle osób pije kawę w pracy, warto zadbać o to, aby była jak najwyższej jakości. Dzięki temu pracownicy będą mogli cieszyć się pyszną, świeżo paloną kawą w biurze, a to z kolei wpłynie nie tylko na ich dobry nastrój, ale też na dużą produktywność. Warto wiedzieć, że kofeina zawarta w kawie zaczyna działać po około 15 minutach, a efekt największego pobudzenia utrzymuje się od jednej do czterech godzin. Im wyższej jakości jest kawa, tym zdrowsza jest dla organizmu. Pod tym względem króluje świeżo palona kawa – w biurze jest naprawdę niezastąpiona. W zależności od rodzaju kawy może różnić się intensywnością smaku, zawartością kofeiny czy kwasowością. Warto więc zapewnić pracownikom przynajmniej kilka rodzajów świeżo palonej kawy do biura, aby mieli w czym wybierać – czasem może być to najlepszy sposób na poprawę motywacji pracowników.

Świeżo palona kawa w biurze prosto z ekspresu

Oczywiście podstawą jest pyszna, świeżo palona kawa, jednak aby w pełni cieszyć się jej walorami smakowymi, niezbędny jest dobrej jakości ekspres. Tak naprawdę jest to jedno z najważniejszych urządzeń w biurze – o ile bez drukarki czy komputera da się jakoś spędzić dzień, o tyle brak dobrej kawy z ekspresu sprawia, że osiem godzin w biurze ciągnie się w nieskończoność – przynajmniej tak to wygląda z perspektywy prawdziwych kawoszy.

Jaki ekspres do kawy w biurze sprawdzi się najlepiej?

Przede wszystkim warto sugerować się ilością kaw, które każdego dnia wypijane są w firmie. W przedsiębiorstwach, które liczą 30 osób, sprawdzą się ekspresy, które produkują około 40 kaw dziennie. Firmy liczące 40 pracowników powinny posiadać ekspres do biura, który w ciągu dnia przygotowuje minimum 60 kaw, a te, w których jest 60 osób, potrzebują ekspresu, który przygotowuje minimum 90 kaw dziennie.

Sprawdźcie naszą ofertę ekspresów do kawy:

Kolejną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, są rodzaje kaw, które można przygotować w danym ekspresie. Z uwagi na mocno zróżnicowane gusta pracowników warto zadbać o to, aby dany ekspres zapewniał możliwość przygotowania nie tylko espresso, ale też latte, cappuccino, americano czy latte macchiato. Dzięki temu każda osoba w biurze będzie mogła cieszyć się taką kawą, jaką najbardziej lubi.

Pyszna kawa w biurze to podstawa!

Wystarczy wejść do dowolnego biura, aby zobaczyć tam spore grono osób, które trzymają w dłoniach kubek gorącej, aromatycznej kawy. Wiele z nich już do pracy przybywa z kawą – przygotowaną w domu i transportowaną w kubku termicznym lub kupioną po drodze w ulubionej kawiarni. Taka sytuacja oznacza tylko jedno – należy wyjść na przeciw oczekiwaniom i upodobaniom pracowników i zaskoczyć ich wspaniałą, świeżo paloną kawą oraz nowoczesnym, wygodnym ekspresem do biura. Dzięki temu pracownicy zyskają świeżą energię do pracy, a firma zacznie rozwijać się w błyskawicznym, napędzanym świeżo paloną kawą tempie!