Dzierżawa ekspresu do kawy vs zakup – co się bardziej opłaca?

Pyszna, świeżo palona kawa, to dla wielu osób jeden z najważniejszych elementów codziennej pracy. Dodaje energii, pozwala na maksymalną koncentrację, a kiedy mamy ochotę na chwilę odpoczynku, z pomocą przychodzi przerwa na kawę. Jedno jest pewno – w żadnej firmie nie może zabraknąć doskonałej świeżo palonej kawy, która zawsze jest pod ręką. Z tego powodu niezbędny jest ekspres do kawy. Czy lepiej dzierżawić ekspres czy może kupić? Jakie rozwiązanie bardziej się będzie opłacać?

Dzierżawa ekspresu do kawy vs zakup

Dzierżawa ekspresu do kawy – plusy i minusy

Coraz więcej firm decyduje się na dzierżawę ekspresu do kawy. Nic dziwnego – w wielu przypadkach takie rozwiązanie jest o wiele bardziej korzystne niż zakup sprzętu. Jakie są główne zalety takiego rozwiązania? Zakup profesjonalnego ekspresu do kawy, który bezproblemowo będzie mógł pracować przez cały dzień, to spory wydatek – nawet po wrzuceniu go w koszty firmowe, mocno wpływa na budżet przedsiębiorstwa. Dzierżawa ekspresu do kawy pozwala na istotne obniżenie kosztów – miesięczna kwota, opłacana za wynajem ekspresu, nie wpływa w tak wielki sposób na budżet firmy, a jednocześnie pozwala wszystkim pracownikom cieszyć się najwyższej jakości urządzeniem, które usatysfakcjonuje nawet najbardziej wybrednych wielbicieli świeżo palonej kawy.

Ogromną zaletą dzierżawy ekspresu do kawy jest również brak kosztów serwisowania. W wielu przypadkach serwis wliczony jest w cenę wynajmu ekspresu. Dzięki temu, za każdym razem kiedy urządzenie przestanie działać, pojawi się ktoś w celu szybkiego usunięcia usterki. W ten sposób nie ma również konieczności szukania po omacku specjalisty, który naprawiłby nasz ekspres – osoba, współpracująca z firmą, w której dzierżawimy urządzenie, z pewnością najlepiej zna możliwe usterki oraz sposób naprawy sprzętu.

Dzierżawa ekspresu do kawy to także sposób, aby wybrać urządzenie, idealnie dopasowane do potrzeb firmy. W przypadku zakupu sprzętu bardzo istotne są koszty – z tego powodu wiele firm kupujących ekspres decyduje się na gorszej klasy urządzenie, aby zminimalizować wydatek. Wynajem ekspresu do kawy pozwala na wybór takiego sprzętu, który zachwyci pracowników. W wielu przypadkach dzierżawa ekspresu to również dobra okazja do tego, aby cieszyć się dobrej jakości świeżo paloną kawą – niejedna palarnia kawy oprócz wynajmu ekspresów oferuje próbki doskonałych ziaren.

Zakup ekspresu do kawy – czy warto?

Wiele firm nadal decyduje się na zakup ekspresu do kawy zamiast wynajmu sprzętu. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety, jednak nie jest wolne od wad. Oprócz wymienionych wcześniej zalet dzierżawy ekspresu do kawy, dochodzi tutaj kwestia wymiany sprzętu na nowy. Ekspres do kawy wymaga specjalistycznej utylizacji – w przypadku wynajmu firma, od której dzierżawiony jest ekspres, zajmuje się jego likwidacją. Jak wiadomo, ekspres do kawy w firmie, w której zatrudnione jest sporo pracowników, jest mocno eksploatowany – pojawiające się usterki czy konieczność konserwacji urządzenia to kwestie, o których nie trzeba myśleć przy dzierżawie. Jeśli jednak dana firma zdecydowała się na zakup, musi samodzielnie zadbać o sprzęt.

Dzierżawa ekspresu do kawy vs zakup – podsumowanie

Decyzja o tym, czy bardziej opłacalne będzie kupienie ekspresu do kawy, czy też jego dzierżawa, zależy przede wszystkim od specyfiki firmy. Ilość wypijanej kawy, wymagania co do klasy sprzętu czy też ilości zużywanej kawy to podstawowe wyznaczniki, które powinny mieć wpływ na ostateczną decyzję. Nie bez znaczenia jest również to, czy w ramach dzierżawy firma otrzyma zniżkę na świeżo paloną kawę – w końcu to wyjątkowy smak tego napoju jest najważniejszym czynnikiem, dla którego tak bardzo zależy nam na tym, aby pyszna kawa była zawsze pod ręką!