Ekspres do kawy w biurze – i dzień staje się lepszy!

Wyobraź sobie biuro – być może to, w którym sam pracujesz, a może zupełnie inne. Co tam widzisz? Nowoczesne wnętrze, wiele zapracowanych osób przy dużych biurkach, a na nich komputery, notatniki i… oczywiście ogromne kubki z parującą kawą. Świeżo palona kawa w biurze to niezbędny element, bez którego każdy dzień byłby męczący i mało owocny – wiesz o tym z doświadczenia, prawda?

Ekspres do kawy w biurze

Kawa w biurze – niezbędna przy codziennej pracy

Większość z nas nie byłaby w stanie przetrwać poranka bez kubka gorącej, bardzo mocnej i aromatycznej kawy. Nic dziwnego – to właśnie kofeina błyskawicznie usuwa wszelkie ślady snu z naszych powiek, niwelując zmęczenie i wypełniając nas energią, niezbędną do rozpoczęcia kolejnego, pracowitego dnia. Kofeina skutecznie wzmaga koncentrację, poprawia pamięć i samopoczucie oraz sprawia, że z zapałem bierzemy się za wypełnianie codziennych obowiązków. Jednak wielu z nas nie wystarczy kawa, wypita po przebudzeniu. Po przybycia do biura przygotowujemy już kolejną, następną w południe, a ostatnią być może około godziny piętnastej. Brzmi jak dokładny opis Twojego dnia pracy? Oczywiście, że tak – podobnie jak naszego i miliona innych osób. Kawa jest absolutnie niezbędna – szczególnie w biurze, gdzie codzienna rutyna i nadmiar obowiązków rozwiewane są naszym ukochanym aromatem – mocnym, świeżo palonym.

Kawa w biurze pełni nie tylko funkcję pobudzającą. Oczywiście kofeina jest bardzo ważna, jednak przygotowywaniu kawy towarzyszy często cały rytuał – wycieczka do ekspresu z biurowym kolegą, oczekiwanie na to, aż kawa się zaparzy, być może również jej wypicie w fotelu w biurowej kuchni. Z pewnością znasz to podążające za Tobą, podejrzliwe spojrzenie szefa, kiedy po raz kolejny w ciągu dnia przemykasz korytarzem w stronę biurowego ekspresu do kawy – ale przecież Twój przełożony doskonale wie, że pochłaniasz ogromne pokłady energii, aby jak najlepiej wypełnić swoje codzienne obowiązki! Doświadczenie pokazuje również, że to właśnie szef jest z reguły największym kawoszem w firmie – dla pracowników to czysta korzyść, bo nigdy nie zabraknie świeżo palonej kawy, a ekspres będzie z najwyższej półki.

Wybór kawy do biura – od teraz to nie problem!

Obecnie wiele firm decyduje się na zakup lub dzierżawę ekspresu do kawy – nic dziwnego, niemal każdy zdaje sobie sprawę, że w dobrze prosperującej firmie jest to element niezbędny I choć wybór najlepszego ekspresu nie stanowi tak dużego problemu, to decyzja o zakupie odpowiedniego typu kawy może stać się nie lada wyzwaniem. W końcu każdy z pracowników woli inny rodzaj kawy – niektórzy nie wyobrażają sobie dnia bez mocnego, podwójnego espresso, inni kochają słodką latte, a jeszcze inni szczególnie cenią kremowe cappuccino. W jaki sposób wybrać kawę do biura, aby każdy był usatysfakcjonowany? Jedną z opcji będzie zakup takiej kawy, jaką najbardziej lubi szef – w końcu to on jest kapitanem na Waszym firmowym okręcie. Z drugiej strony codzienne picie kawy, która nie do końca odpowiada Waszym gustom… nie brzmi to najlepiej, niezależnie od tego, jak bardzo cenicie pracodawcę i jego zamiłowanie do espresso.

Dobrym pomysłem będzie dzierżawa ekspresu do kawy – korzystając z tej opcji, zyskujesz jednocześnie pomoc pracowników firmy, którzy wiedzą o kawie wszystko! To właśnie oni z radością doradzą Ci, jaka kawa jest najsmaczniejsza, a Ty zyskasz niepowtarzalną okazję na poszerzenie swojej wiedzy o stopniach palenia kawy i innych parametrach, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Dodatkowo korzystanie z usług firmy, oferującej możliwość dzierżawy ekspresu do kawy, możesz otrzymać specjalne próbki lub niewielkie ilości ziaren z palarni kawy – dzięki temu Ty i Twoi współpracownicy będziecie mogli przetestować najsmaczniejsze typy kawy, a ostatecznie wybierzecie jeden lub kilka, które zdobędą Wasze serca i podniebienia. W ten sposób kawa w biurze przestanie być już zwyczajną “kawą w biurze”, a stanie się wspaniałym momentem, w którym będziecie rozkoszować się najwyższej jakości smakiem świeżo palonej kawy – prawdopodobnie nie istnieje lepszy sposób na dodanie sobie energii podczas długiego dnia w biurze!