Jaki ekspres do biura wybrać?

Ekspres do kawy to niezbędne wyposażenie każdego biura – kawa zapewnia nie tylko szybki zastrzyk energii, ale też upragnioną chwilę oddechu… Czas oczekiwania na wyśmienitą kawę to moment, w którym można swobodnie odpłynąć myślami i zapomnieć o obowiązkach. Jaką kawę do biura wybrać, aby rzeczywiście była taka pyszna? Kawę ziarnistą? Mieloną? Czy może ekspres na kawowe kapsułki?

Ekspres na kapsułki czy kawę ziarnistą?

Wybór ekspresu do kawy nie jest zadaniem prostym.

Są wśród nas ludzie, którzy za jedyną prawdziwą kawę uznają kawę ziarnistą, a cały rytuał jej przygotowania staje się wyznacznikiem jakości napoju. Są również ludzie, którzy nie przywiązują wiele uwagi do rodzaju kawy, a czasochłonne przygotowanie kawy ziarnistej jest dla nich zwykłym dziwactwem. Ku utrapieniu wielu szefów, w większości biur znaleźć można osoby z jednej i z drugiej grupy.

Dobra kawa wpływa nie tylko na nastrój pracowników, ale też na ich efektywność. Lepiej więc połączyć skrajne gusta i wstawić do biura ekspres do kawy, który pozwoli na sprawne i szybkie przygotowanie ulubionej wersji kawy.

Kawa mielona jest szybka w przygotowaniu – ekspres do biura, przeznaczony do zaparzania kawy już zmielonej, w większości przypadków sprawdza się. Jest jednak dość mocno angażujący. Wymaga często sprzątania, uzupełniania wody, zdarza się, że pracownicy często rozsypują kawę, którą ręcznie należy umieścić w kolbie ekspresu ciśnieniowego. Ekspres ten wymaga nieco delikatności. Nie sprawdzi się w przypadku firm większych niż 10 osób.

Kawa w kapsułkach nigdy nie będzie smakowała tak, jak kawa ziarnista czy mielona. Przed wyborem kawy do biura w kapsułkach należy upewnić się, co dokładnie znajduje się w kapsułce wybranej marki. Każda z nich zawiera hermetycznie zapakowaną kawę – należy wybierać tylko tę kawę, która jest naturalna i ma oznaczone miejsce pochodzenia. Podobnie jest z mlekiem w kapsułkach – o wiele lepszym wyborem będzie mleko w proszku niż białko uzyskiwane chemicznie. Producenci kuszą nas szerokim wyborem kaw w kapsułkach, jednak w rzeczywistości wybór ten jest mocno ograniczony. Decydując się na ekspres do biura, warto wybrać taki, który umożliwia stosowanie naprawdę dobrej jakości kapsułek.

Do każdego rodzaju kawy potrzebny jest inny ekspres do kawy

Wybierając ekspres do biura najpierw zastanówcie się, jakiego rodzaju kawę chcielibyście pić każdego dnia w pracy. Następnie, do wybranej formy, dobierzcie najlepszy sprzęt – nowoczesne technologie, zaskakujący design i trwałość, to cechy ekspresów, na jakie warto zwrócić uwagę podejmując tę ważną decyzję zakupową. Ekspres to narzędzie niezwykle przydatne – nie tylko pod względem technicznym. Kawa łączy, zachęca do współdziałania, koi nerwy i dodaje energii. Dlatego Pracodawco! Nie żałuj żadnej złotówki na porządny ekspres do kawy!

Nie chcesz pchać się w koszty i kupować ekspresu jako własności firmy? Skorzystaj z naszej dzierżawy ekspresów ciśnieniowych!