Gdyby kawa miała konto w banku, niejeden wpłaciłby jej premię…

Wszechobecna i konieczna, ale nie zawsze na pierwszym planie. Czy obejdzie się bez niej szary poranek przy stosie maili, których końca nie widać? Czy zabraknie jej na spotkaniu biznesowym? Rano, w południe i pod koniec dnia, kawa to wierna towarzyszka naszych zarobkowych trudów.

Dlaczego kawa w pracy jest tak ważna?

Prawdopodobnie znasz to uczucie, kiedy suniesz rano powolnym autobusem do pracy, a jedyną myślą, która trzyma Cię przy życiu, jest kubek mocnej, aromatycznej kawy. Niezależnie od tego, czy jesteś szefem, pracownikiem, managerem, dyrektorem czy asystentem, dzień w pracy bez kawy jest dla Ciebie niewyobrażalny. Kawa w biurze to podstawa funkcjonowania, i to na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim pozwala na szybkie zniwelowanie uczucia zmęczenia i jest doskonałym, a przy tym smacznym zastrzykiem energii. Jest też prawdziwą chwilą wytchnienia – kiedy wybija godzina dziesiąta, odchodzisz od biurka i przygotowujesz sobie kubek tego gorącego napoju. Potem tylko kilka godzin pracy, może jeszcze kawa po południu i możesz zacząć myśleć o powrocie do domu.

Kawa to idealny sposób na chwilę relaksu, ale też możliwość oderwania się na chwilę od obowiązków i pośmiania się przy firmowych plotkach. Każdy z nas wie, jak dobrze odejść na chwilę od biurka i pójść z kolegą zaparzyć kawę, a przy okazji trochę porozmawiać. Bez tego dzień w biurze stałby się nieznośnie monotonny…

Każdego ranka tysiące ludzi zaczynają dzień od kubka kawy, a często jest ona nieodłącznym elementem ich codzienności. Chociaż pojawia się dla niej konkurencja w postaci yerba mate czy energetycznych koktajli, w sercach pracowników kawa w biurze zawsze będzie na pierwszym miejscu.

Jaką kawę do biura wybrać?

Jeśli to właśnie Tobie przypadła zaszczytna roli wyboru kawy do biura, stanąłeś przed prawdziwym wyzwaniem! Pyszna kawa to coś, za co wszyscy pracownicy będą Ci wdzięczni i na zawsze zdobędziesz ich serca. Docenią ją również Twoi klienci i partnerzy biznesowi – wystarczy, że podasz im kubek tego czarnego napoju, a każda rozmowa przebiegnie pomyślnie.

Przede wszystkim musisz wybrać dobry ekspres do kawy. Dzierżawa może być lepszym rozwiązaniem niż zakup. Jest to świetna możliwość używania najwyższej klasy sprzętu w dobrej cenie, a zarazem z opcją serwisowania. Ekspres powinien być dopasowany do potrzeb firmy, przede wszystkim do ilości pracowników. Ekspres do kawy w biurze, w którym pracuje pięć osób nie musi być taki sam, jak w firmie, gdzie pracowników jest kilkudziesięciu. Urządzenia różnią się przede wszystkim ilością produkowanych dziennie kaw oraz sposobami ich przyrządzania. Część z nich zaserwuje również gorącą czekoladę, którą doceni firmowy wielbiciel słodkości.

Oprócz ekspresu musisz wybrać również sam rodzaj kawy. Powinna być uniwersalna, tak by każdy mógł cieszyć się jej smakiem i aromatem. Rodzaje kawy różnią się rodzajem intensywności, kwasowości oraz zawartością kofeiny – celuj w środek tych wskaźników, a każde podniebienie będzie zadowolone!

Zawsze świeża kawa w biurze!

Dzięki dzierżawie ekspresów do kawy w Twoim biurze zawsze będzie czekała świeża kawa. Na biurkach i stołach konferencyjnych – niczym dekoracja na planie filmowym, pojawia się każdego dnia. Pamiętaj, że oprócz kawy w biurze istotna jest również atmosfera i cały rytuał jej przygotowania, który dla każdego pracownika staje się chwilą wytchnienia! A zatem – jaką kawę do biura dziś wybierzesz?